2018’in En İyi 5 Yağ Yakıcı Gıda Takviyesi

Bu yazımızda antrenmanla birlikte ve dengeli bir beslenme düzeninin yanında yağ yakma konusunda yardımcı olacak yağ yakıcı gıda takviyesi ürünlerini tanıtmak ve bu konuda bilgilendirmek istedik.

Hatları belirgin bir fiziğe ulaşmak için ağırlık antrenmanları en iyi çözümü sunar çünkü kaslara uygulanan düzenli direnç onların gelişip hacim kazanmalarını sağlar. Ancak mükemmel bir fiziğe ulaşmak için sadece ağırlık antrenmanları yetmez. Düzenli ve dengeli bir beslenme programı uygulamak, form da bir vücuda kavuşmak için en az ağırlık antrenmanları kadar önem verilmesi gereken bir konudur.

Ağırlık antrenmanları fazla yağ dokunuzdan kurtulmak konusunda size yardımcı olabilir. Araştırmalar ağırlık antrenmanları sonrasında metabolizmanın 36 saat boyunca yükselebileceğini göstermiştir. Ağırlık antrenmanları yağsız kas dokusu geliştirmenize de yardımcı olur ve gelişen bu kaslar kalori yakan enerji santralleri gibi görev görürler; yani kas oranınızı ne kadar arttırırsanız o kadar çok yağ yakarsınız.

Ancak karın kasları belirgin olan bir fiziğe sahip olmak istiyorsanız sadece ağırlık antrenmanlarına güvenemezsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi düzenli ve dengeli bir beslenme düzeni uygulamanız da şarttır. Böylelikle vücut yağ oranınızı belli bir oranın altına indirerek fazla yağlarınızdan kurtulmuş olursunuz.

Fazla yağlardan kurtulmanız konusunda beslenme düzeninize yardımcı olmak için “yağ yakıcı” olarak adlandırılan ve içinde vücudun yağ yakmasına yardımcı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış maddeler bulunduran gıda takviyeleri vardır. Bu gıda takviyeleri ağırlık antrenmanları ve dengeli bir beslenme düzeniyle birlikte hedeflediğiniz vücuda kavuşmanıza yardımcı olabilirler.

Grenade Thermo Detonator 100 Kapsül

Grenade İngiltere merkezli bir firma ve dünya çapında tanınmaktadır. Marka birçok ödüle sahiptir (European Diet & Weight Management Product of the Year 2013, 2014 and 2015, Fatburner of the Year 2013, 2014 ve Pre Workout of the Year 2012 bunlardan bir kaçıdır).

İçerisinde 100 kapsül bulunan Grenade Thermo Detonator termojenik etkiye sahip bir üründür. Sıradışı bir ambalaja sahip olan bu üründe 50 servis bulunmaktadır. İçerisinde yeşil çay ekstresi, turunç kabuğu ekstresi ve kafein gibi doğal bileşenler bulunur. Kafeinin yağların ayrışmasını yani lipolizi geçici olarak destekleyebileceği söylenmektedir. Yeşil çay ve kafein kombinasyonunun norepinefrin seviyelerini destekleyebileceği söylenmektedir ki bu durum depolanan yağın parçalanmasını tetikleyebilir.

Weider L-Carnitine Liquid 2500 Mg 20 Ampul

Weider Amerika merkezli bir gıda takviyesi firmasıdır ve bu alanda 70 yıllık bir deneyime sahiptir. Weider markalı ürünler 120’nin üzerinde ülke de tüketicilerle buluşuyor. Firma kalite, bilim, bilgi ve güveni kendine misyon olarak seçtiğini belirtmektedir.

Weider L-Carnitine Liquid 2500 Mg ürünü her biri 25 ml olan 20 ampulden oluşmaktadır. Kullanımı kolay bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. İçerisinde 2500 Mg L-karnitin bulunmaktadır. Karnitin karaciğer ve böbreklerde sentezlenen bir amino asittir. Karnitinin öncelikli görevi yağ asitlerini mitokondriyaya yani enerji olarak yakıldıkları yerlere taşımaktır.

Multipower L-Carnitine Liquid Forte 1800 Mg 20 Ampul

1977 yılında Almanya’da kurulan Multipower firması 30 yıllık deneyimiyle sporculara yönelik besin destekleri üretmektedir. 36 ülkede ürünleri satılan Multipower birçok sertifikaya sahiptir.

Multipower L-Carnitine Liquid Forte 1800 Mg 20 ampul içerir ve her bir ampulde 1800 mg L-karnitin bulunmaktadır. Ampul formunda olduğundan taşınma avantajı sağlamaktadır. Karnitinin enerji üretiminde önemli görevler aldığı söylenmektedir ve ayrıca vücudunuzdaki karnitin azlığı yorgunlukla ilişkilendirilmektedir.

Hardline Burner 120 Tablet

Türkiye’nin ilk spor gıdası markası olan Hardline 2003 yılında kurulmuştur. Hardline Kalite ve Ar-Ge laboratuarı TÜBİTAK ile yürütülen projelerle sporcu beslenme ürünleri alanında Türkiye’deki ilk ve tek laboratuar olmuştur.

Hardline Burner takviyesinin içinde 120 tablet bulunur. İçerisinde Garsinya Kamboçya, Guarana ve yeşil çay ekstresi bulunmaktadır. 20 mg l-karnitinin yanında 100 mg Taurin de içerir. Taurin amino asidinin obeziteye karşı faydaları olabileceği söylenmektedir. Ürünü yüksek tansiyonu olanlar kullanmamalıdır.

Universal Animal Cuts 42 Paket

Universal Nutrition sporcu beslenme sektöründe 38 yıllık deneyime sahiptir. Firma ürünleriyle sporcu gıdaları konusunda akla gelen ilk markalardan biridir.

Universal Nutrition Cuts içerisinde 42 paket vardır ve oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Kafein, yeşil çay ve guarana ekstresi gibi termojenik içeriklerin yanında amino asit profiliyle de dikkatleri üzerine çeken bir ürün. Vücudunuzdaki fazla suyun atılmasına yardımcı bileşenlerde içermektedir.

BİZİ INSTAGRAM'DATAKİP EDİN!

SON YAZILAR

BENZERLER HABERLER