125 ads for small sidebar
125 ads for small sidebar
125 ads for small sidebar
Kaslarınızı Besleyerek Gelişimini Tetikleyecek 5 Yiyecek

Kaslarınızı Besleyerek Gelişimini Tetikleyecek 5 Yiyecek

Kaslarınız sürekli olarak sizin için çalışır, o halde onları iyi beslemeniz gerekir. Vücudun alt bölgesindeki iyi kas yapılandırmasının en büyük etkisi sağlıklı bir bünye oluşturmaktır. Güçlü bir kas yapısı kandaki şeker seviyesini dengelerken, aynı zamanda 2.tip diyabet ile savaşır.

Gün içindeki yüksek enerjinin kaynağı da kas yapınızın güçlü olması ile alakalıdır.Son olarak daha fazla kas kütlesi, daha fazla yağ yakımı anlamına geliyor. İşte, kas kütlenizi artırarak gücünüzü ve yaşam kalitenizi yükseltmek için tüketmeniz gereken 5 yiyecek:

Balık

balik-faydalari

Balık, kaliteli yağ ve mineralleri içeren mükemmel bir protein kaynağıdır. Somon balığı, ton balığı, sardalya ve alabalığı omega 3 yağ asitleri yönünden oldukça zengindir. Uzun süreli efor sarf edilen aktivite ve antrenman sırasında oluşabilecek kas yıkımını engellemesi omega 3 yağ asitlerinin en önemli etkisidir.

Kinoa

kinoa-faydalari

Yakın zamana kadar ülkemizde pek bilinmeyen kinoa bitkisi, tam anlamıyla kompleks bir sporcu gıdasıdır. İçerdiği yüksek protein oranı, sağlıklı karbonhidrat ve temel asitler ile günlük enerjinizi bir yandan artırırken, öteki yandan kaslarınızın sağlıklı bir şekilde gelişmesine yardımcı olduğu biliniyor. Vücudunuz, enerji ihtiyacını karşılayan kalori kaynağı olan karbonhidratın eksikliğinde, yeni kas lifleri oluşturmak için kullandığınız proteini tüketmeye başlar. Kinoa içerdiği karbonhidrat ile vücudunuzun enerji için protein kullanmasını engeller. Mineral olarak potasyum ve demir açısından zengindir.

Yağsız Kırmızı Et

yagsız-kirmizi-et-faydalari

Aşırıya kaçılmadan tüketilen kırmızı et sağlıklı bir hayatın vazgeçilmezlerindendir. Yüksek B12 vitamini kaynağı olan kırmızı et, otoburlardan temin edildiği takdirde omega 3 açısıdan da vücudunuzu destekler. Yağının alınmış olması dikkat edilmesi gereken noktadır.

Yumurta

yumurta-kas-gelistirme-faydalari

İhtiyacınız olan enerji ve protein kaynaklarından biri de yumurtadır. Kas kütlesini koruyan yumurta, aynı zamanda sürekli ve stabilize bir enerji sağlar. Yumurta ile beslenen atletlerdeki dayanıklılık artışının, içeriğinde lösin amino asidi bulunması ile ilgili olduğu bilinen bir gerçek. (Lösin, kas kütlesinin, glikozu yakıt olarak kullanmasına yardımcı bir amino asittir.)

Lor Peyniri

lor-peyniri-faydalari

Düşük yağ oranına sahip, diyet ürünlerinden biri olan lor peyniri, kasın fonksiyonları için ihtiyaç duyduğu protein, potasyum, kalsiyum ve d vitamini kaynağıdır. Genel bilgilerin tersine, yoğurttan daha fazla proteine sahiptir. Yağ alımını düşük seviyelerde tutmanıza yardımcı olacaktır.

Kas Kütlenizi Artırmak için İhtiyacınız Olan 11 Supplement

Yorumlar

yorum

Yazar Hakkında

Train Insane or Remain The Same

Benzer yazılar