125 ads for small sidebar
125 ads for small sidebar
125 ads for small sidebar
Yeşil Çay ve Kafein İle Antrenmandan Aldığınız Verimi Arttırın

Yeşil Çay ve Kafein İle Antrenmandan Aldığınız Verimi Arttırın

Spor salonunda ya da evde antrenman programı uygularken tek başına egzersizin yetersiz kalacağını hepimiz biliyoruz. Profesyonel vücut geliştiriciler, formunu korumak isteyen sporcular her zaman beslenme programlarına da antrenmanlara gösterdikleri önemi gösterirler. Amacınız ne olursa olsun beslenmenize dikkat etmek bir şarttır.

Antrenmandan alınan verimi arttırmak, spor yaparken harcadığınız zamanı daha iyi değerlendirmek için gıda takviyeleri kullanmak güzel bir seçimdir. Harika bir vücuda sahip olmak için kilo verme çabanızı, yağ yakımını hızlandırmaya yardımcı takviyelerle destekleyebilirsiniz. Ya da mükemmel kaslı vücut için aminoasit deposu BCAA ve kaslarınızın temel besin kaynağı protein tozu tüketebilirsiniz. Bu yazımızda zayıflamak için yaptığınız antrenmanlara odaklanıyoruz.

Yeşil çay ve kafein zayıflama yolunda sizin başvurmanız gereken besin destekleri olacak. Kilo vermek ve ideal kiloya ulaşmak spor salonuna adım atan herkesin hayali. Peki beslenme programınızda yağ yakımını destekleyecek yeşil çay ve kafeine ne kadar yer veriyorsunuz?

Yeşil Çay ve Kafeinin Faydaları Nelerdir?

Yeşil çay ve kafein için unutulmaması gereken egzersiz yapılmadığı sürece tek başına kilo vermenizi sağlamayacak olmalarıdır. Ancak antrenmanla birlikte tüketildiğinde yeşil çay ve kafeinin etkilerini görebilirsiniz. Yeşil çay antrenman sırasında yağ yakım hızınıza doğal bir şekilde etki edebilirken kafein size ihtiyaç duyduğunuz motivasyonu ve enerjiyi verecektir.

Yeşil çay okside edilmemiş bir çay çeşididir. Yapısında kafein bulunmasının yanı sıra katesinler ve flavonoller bulundurur. Bunlar vücutta antioksidan görevi görürler. Yeşil çay yağ yakımı aşamasında metabolizmayı hızlandırıcı etkisiyle görev alır. Bu nedenle çoğu diyet programında da yeşil çaya sıklıkla yer verilir.

İçerisinde bulunan kafein ise daha çok antrenman performansınızdaki etkisiyle karşınıza çıkar. Zaman zaman herkesin başına gelen motivasyon bozukluğu ve spor isteksizliğini sizi tetikleyecek, uyarıcı kafein ile giderebilirsiniz. Kafein bir anda daha enerjik hissetmenizi sağlayabilir güçtedir.

Yeşil Çay ve Kafeinin Zararları Nelerdir? Yeşil Çay ve Kafein Ne Kadar Tüketilmelidir?

Antrenman programından beslenme programına, kişi için önemli olan her ikisinin de amaca uygun hazırlanmış olmasıdır. Bunun dışında yapılacak her hareket istenmeyen sonuçlar yaratır. Özellikle beslenme sırasında fazla tüketeceğiniz yeşil çay ve kafein de istemediğiniz rahatsızlıklara yol açabilir.

Yeşil çay ve kafeinin beslenme programınıza katılması gereklidir. Ancak ne kadar tükettiğiniz de önemlidir. Kafein uyarıcı gücünden dolayı uykusuzluğu da tetikleyebilir. Buna bağlı rahatsızlıkların yaşanmaması için günde 1 fincan kahve tüketimi yeterli miktarda kafein alımınıza yardımcı olur. Yeşil çay da tam tersi bir etkiyle fazla tüketildiğinde sizin yorgun hissetmenize sebep olabilir. Yeşil çayda fincan sayısını biraz arttırabilir ve günde 1-2 fincan yeşil çay tercih edebilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki sporcu gıda takviyelerinde de yeşil çay ve kafein içerikleri bulunabilmektedir. Özellikle termojenik ürünler ve enerji ve performansı arttırmaya yönelik supplementler yeşil çay ve kafein desteklerine sahip olabiliyor. Bu da tamamen yeşil çay ve kafeinin tüketim amacıyla eşleşen bir durumdur. Hiçbir şekilde protein tozu içerisinde yeşil çay görmeniz mümkün değildir.

Yeşil çay ve kafeini yeterli miktarda tüketerek zayıflamak için antrenmanlarınıza doğal destek sağlamış olursunuz.

Daha fazla bilgi için, “Kafeinin Zararlı Olduğunu Düşünenlerden Misiniz?” yazısına göz atabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir