Bel Simidinden Kurtulmanızı Sağlayacak Hareketler

Sürekli kardiyo yapıyorsunuz, mekik çekiyorsunuz ama bir türlü belinizdeki yağlardan kurtulamıyor musunuz? Belki de antrenmanlarınızı değiştirme vaktiniz gelmiştir.

Bu yazımızda sizlerle, “bel simidi” diye tabir edilen, bel bölgenizdeki yağlardan kurtulabilmeniz için bazı hareketler paylaşacağız.

1. Sledgehammer Overhead Strikes

Bu hareket sayesinde belinizdeki yağlardan kurtulabilirsiniz.
Bu hareket sayesinde belinizdeki yağlardan kurtulabilirsiniz.

Set: 3

Tekrar: 20

Bu antrenman için özel olarak tasarlanmış bu aletlerle, tıpkı odun kesme hareketinde olduğu gibi antrenman yapabilirsiniz.

2. Hareketli Plank

Hareketli plank
Hareketli plank

Set: 4

Süre: 30 saniye

Plank pozisyonunu aldıktan sonra, tıpkı koşuyormuş gibi sırayla bacaklarınızı öne doğru çekin.

3. Deadlift

deadlift
Deadlift

Set: 4

Tekrar: 10 -15

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Parmak uçlarınız ya düz bir şekilde karşıya bakıyor ya da hafifçe dışarı dönük olabilir. Aşağıya doğru eğilin ve yerde duran halteri, omuz genişliğinizden biraz daha fazla olacak şekilde iki elinizle birden tutun. Dümdüz bir şekilde karşıya bakıyor olmalısınız. Vücudunuz gözlerinizin baktığı yeri takip edeceğinden doğru pozisyonu almanız daha kolay olur. Sırtınız düz bir şekilde duruyor olmalı. Barla beraber ayağa kalkmaya odaklanın, barı yerden kaldırmaya değil. Ayağa kalktıktan sonra kısa bir süre durun ve tekrar yere doğru alçalın.

4. Hanging Leg Raises

Havada asılı pozisyondayken bacaklarınızı yukarıya doğru kaldırın.
Havada asılı pozisyondayken bacaklarınızı yukarıya doğru kaldırın.

Set: 4

Tekrar: 20

Tek ihtiyacınız olan, bir yere iki elinizle birden asılabilmektir. Bu bir barfiks çubuğu veya ağaç bile olabilir. Düz bir şekilde asılıyorken, bacaklarınızı kendinize doğru olabildiğince kaldırın. Sonra kısa bir süre bekleyip, yavaşça aşağıya doğru indirin. Daha sonra bu hareketi tekrarlayın.

5. Jumping Burpee

burpee
Jumping Burpee

Set: 4

Tekrar: 15

Bu harekete başlarken, dik bir şekilde ayakta durun. Daha sonra dizlerinizi bükerek yere doğru eğilin ve avuç içlerinizi yere değecek şekilde uzanın. Ayaklarınızı geriye doğru iterek vücudunuzu plank pozisyonuna getirin. Sonra ayaklarınızı tekrar kendinize doğru çekin ve ayağa kalın. Ayağa kalkar kalmaz havaya doğru zıplayın. Daha sonra bu hareketi tekrarlayın.

BİZİ INSTAGRAM'DATAKİP EDİN!

SON YAZILAR

BENZERLER HABERLER