Sporcular İçin Ramazana Hazırlık Tavsiyeleri

Ramazan ayı yaklaşıyor… Spor salonlarında hacim için çaba harcayanların Ramazan’dan yana tek korkusu, edindikleri hacmin oruç döneminde ellerinden kayıp gitmesi.

Korkularınızı dindirmek ve Ramazan ayına, hızlandırılmış bir bulk dönemi sonunda girin. Böylece Ramazan ayında gelişimi duran kas kütlenizi, yeniden harekete geçirmek çok kolay olacaktır.

1. Kalori Miktarını Yükseltin

Ramazan ayına hazırlanırken; yüksek kalorili besinler tüketin.

 

Öncelikle gün içinde tükettiğiniz kalori miktarını yükseltmeniz gerekiyor. Ağır bir antrenman programıyla birlikte gün içinde yaktığınızdan, 1000 kalori fazla besin tükettiğiniz taktirde, kas kütlenizde önemli derecede artış meydana gelecektir. Pirinç, fındık, fındık ezmesi ve haşlanmış patates gibi yiyecekler tüketerek ya da bazı yemeklerinizin yapımında nişasta kullanarak, tüketeceğiniz kalori miktarını arttırabilirsiniz.

Kalori alımını destekleyen ürünler için tıkayın; supplementler.com/kilo-hacim

2. Sık Aralıklarla Yemek Yiyin

Sık aralıklarla yemek yemek faydalı olacaktır.
Sık aralıklarla yemek yemek faydalı olacaktır.

Vücudunuzun sağlıklı bir şekilde besin depolayıp sizi ramazan ayına hazırlayabilmesi için, 3 ana öğününüze ek olarak, günde 3 adet ara öğünle beslenmeniz çok faydalı olacaktır.

Ayrıca yapılan araştırmalara göre, öğünlerle birlikte değil, öğünlerin arasında bol bol sıvı tüketmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bu sayede, yediğiniz öğünlerden aldığınız kalori miktarı artacaktır.

3. Ağır Antrenman ve Yüksek Protein

Antrenman yoğunluğunuzu ve tüketeceğiniz protein miktarını yükseltin.
Antrenman yoğunluğunuzu ve tüketeceğiniz protein miktarını yükseltin.

Ramazan ayına hazırlanırken, antrenman yoğunluğunuzu ve tüketeceğiniz protein miktarını yükselterek, vücut direncinizi yükseltebilirsiniz.

Örneğin; yaptığınız herhangi bir antrenmanda tekrar sayısını veya ağırlık miktarını yükseltin. Böylece, yağ oluşumunu en aza indirip, kas oluşumunu maksimuma çıkartabilirsiniz. Tabi antrenman yoğunluğunuzu arttırırken, yüksek miktarda protein tüketerek, daha sağlıklı bir şekilde hacim kazanarak ramazan ayına hazırlanabilirsiniz.

Protein tozlarını incelemek için; supplementler.com/proteintozları

BİZİ INSTAGRAM'DATAKİP EDİN!

SON YAZILAR

BENZERLER HABERLER