Hem Pratik Hem Lezzetli Protein İçecekleri

Protein shake, günlük hayatınızda vücudunuza almanız gereken protein için harika bir seçenek. Yoğun iş temposu erken kalkmayı gerektirirken, kahvaltı için yeterli zamanınız olmayabilir. Doğru beslenme ve yeterli proteini elde edebilmek için pratik çözümler arıyor olabilirsiniz.

Bunun dışında gün içerisinde yeterli miktarda protein tüketememiş de olabilirsiniz. Yüksek oranda protein ve düşük kalorisi ile sporcuların en çok tercih ettiği gıda takviyeleri arasındaki protein shake, lezzetli seçenekleriyle damak tadınıza uyum sağlayacak bir kurtarıcıdır.

Protein Shake Nedir?

Öncelikle proteinden bahsedelim. Protein, amino asitlerin bir araya gelmesi ile oluşan organik bileşiklerdir. Proteinler, vücudumuzda bulunan her hücrenin yapısına katılmaktadır, bu sebeple yaşam faaliyetlerinin düzgün çalışabilmesi için her bireyin günlük protein alımını gerçekleştirmesi gerekir. Protein eksikliği vücutta çeşitli rahatsızlıklara yol açabileceği gibi, kas yıkımının başlamasına ve kas kaybına da sebep olabilir. Protein shake, içerisinde yüksek protein, düşük karbonhidrat ve düşük yağ oranlarını barındırır. Protein shakelerin bazılarında ise yağ ve karbonhidrat oranları 0 olabilmektedir. Dolayısıyla protein tüketiminizin yetersiz olduğunu düşündüğünüz zamanlarda, antrenman öncesi ve antrenman sonrasında rahatlıkla protein shake kullanabilirsiniz.

Protein Shake Nasıl Kullanılır, Avantajları Nelerdir?

Protein shake kullanımındaki rahatlığa hızla alışabileceğiniz bir üründür. Herhangi bir ölçü kullanımı ve yapım aşaması olmadan tüketime hazır protein shake, pratikliği sayesinde özellikle sabah antrenman öncesi sıkça tercih edilmektedir. Sporcuların antrenman sonrası azalan protein miktarlarını takviye edebilmeleri için de ayrıca bir çözümdür. Protein shake, kas onarımı sırasında da yardımcı rol oynayacaktır. Besin takviyesi olarak protein shake kullanımının yanı sıra spor yapmayan kişilerin de ya da spor yapmadığınız günlerde de güvenle kullanabilirsiniz.

Protein, vücudunuzun her an sağlık açısından ihtiyaç duyduğu, sporcuların kas inşası ve kas travmalarının giderilmesi sırasında önem taşıyan temel besindir. Protein shake, markalara göre çeşitlenen aromalarıyla, kullanabileceğiniz en pratik protein çözümü olacaktır. Protein shakeler arasında favori tatlar ise çikolatalı ve çilek aromalı protein shakelerdir. Sabah kahvaltısını es geçmek zorundaysanız, iş çıkışı antrenman öncesi protein tüketmek istiyorsanız, yoğun temponuzda protein ağırlıklı öğün hazırlamaya vaktiniz olmuyorsa protein shakei güvenle tüketebilirsiniz.

BİZİ INSTAGRAM'DATAKİP EDİN!

SON YAZILAR

BENZERLER HABERLER