20 Dakikalık Evde Egzersiz Programı

Spor salonuna gidecek vaktiniz yok ama yine de o günkü antrenmanı atlamak istemiyorsunuz. Sadece 20 dakikalık evde egzersiz programı ile hiçbir alet kullanmadan tüm kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

evde-egzersiz

Yoğun bir programınız varsa ve spor yapmak için vaktiniz yoksa, ama yine de o günü spor yapmadan geçirmek istemiyorsanız, herhangi bir egzersiz aletine ihtiyaç duymaksızın, sadece vücut ağırlığınız ile karın kaslarınızı, bacak kaslarınızı, göğüs ve omuz kaslarınızı 20 dakika içinde sıkı bir şekilde çalıştıracak ve ihtiyacınız olan endorfini salgılamanızı sağlayacak bu kısa egzersiz programını mutlaka deneyin.

Bu evde egzersiz programının bir diğer güzel tarafı da, ofiste ya da bir otel odasında bile yapılabilecek kadar basit olmasıdır.

Bu hareketlerin hepsini art arda, aralarında mola vermeden yapın. Eğer verilen tekrar sayısına ulaşamıyorsanız, 10-30 saniye dinlendikten sonra seti tamamlayın ve diğer harekete geçin. Tüm hareketleri bitirdikten sonra 2 dakika dinlenin ve 20 dakika içinde bu setleri 3-4 kez daha -ya da yapabildiğiniz kadar- tekrar edin.

Kas Grubu Egzersiz Tekrar Sayısı
Bacaklar Squat 20
Göğüs/Omuzlar Eğimli Şınav 20
Karın Kalça Kaldırma 20
Bacaklar Bacak Açma (Lunges) Toplam 20 (Her bacak için 10)
Göğüs/Omuzlar Şınav 20
Karın Mekik 25

SQUAT

EĞİMLİ ŞINAV

Bu hareket için koltuk, sandalye ya da yatak kullanabilirsiniz.

KALÇA KALDIRMA

Bu hareket için koltuk, sandalye ya da yatak kullanabilirsiniz.

BACAK AÇMA

ŞINAV

MEKİK

Yorumlar

yorum

Yazar Hakkında

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir