125 ads for small sidebar
125 ads for small sidebar
125 ads for small sidebar
Spora Gitmeyi Kolaylaştıracak Taktikler

Spora Gitmeyi Kolaylaştıracak Taktikler

Her ne kadar kendinizi spora gitmek için motive etmeye çalışsanız da, kimi zaman geliyor ki, değil spor yapmak, adım bile atacak psikolojiye sahip olamıyorsunuz. Bu ufak taktikler sayesinde, bu durumu değiştirmeniz mümkün!

Spora gitmeyi ve bunu eğlenceli hale getirmeyi sağlayacak bu ufak numaraları mutlaka denemenizi öneriyorum.

1. Çanta Hazırlama

Spora gitmeyi en çok zorlaştıran şeylerden biri, gerekli eşyaların hazırlanması ve çantaya koyulması olarak görülmektedir. Birçok insan, çanta hazırlamaya inanılmaz derecede üşenmektedir. Ancak zamanla, çanta hazırlama konusunda profesyonelleştiğinizde, başlarda çok zorlayıcı gözüken bu işin, ne kadar basit olduğunu görecek ve bir kaç saniyede çantanızı hazırlıyor olabileceksiniz.

2. Isınma

Isınma

Spora gideceğiniz süre içerisinde ısınma yaparak hem zamandan kazanabilir, hem de bunu bir eğlenceye dönüştürebilirsiniz. Örneğin; tempolu bir şekilde yürümek, hatta bazen koşmak veya bisikletle spora gitmek, salonda yapmayı sevmediğiniz ısınma hareketlerini yolda yapmanızı sağlayacak.

3. Atıştırmalıklar

atistirmalik

Kendinize, tadını çok sevdiğiniz bir atıştırmalık öğün bulun. Bu atıştırmalığı da yalnızca spor öncesi veya sonrasında kendinizi ödüllendirmek için tüketin. Kendinize böyle ufak tefek ödüller koyarak, spora gitme isteğinizi arttırabilirsiniz.

4. Müzik

muzik

Antrenman programınızın süresine uygun, sizi motive edecek ve hareketlenmenizi sağlayacak, güzel bir müzik listesi oluşturun. Bu şarkıları yalnızca spor yaparken dinlemeye özen gösterin.

5. Spor Arkadaşı

spor-arkadasi

Her zaman bir arkadaş ile birlikte spor yapmak, yalnız yapmaktan daha iyidir. Kendinizden biraz daha fit ve motivasyonu biraz daha yüksek bir spor arkadaşı edinirseniz, hem spora gitme isteğiniz gelecek, hem de spordan alacağınız verim biraz daha artacaktır.

6. Zaman Kayıplarının Önüne Geçin

zaman-kayıplarının-onune-gecme

Spor yaparken, bir çok kişinin en çok rahatsız olduğu konulardan biri, antrenman programında bulunan hareketi yapabilmek için, makinelerin başında beklemektir. Bu hem o esnada hareketi uygulayan kişinin, hem de sizin canınızı bir hayli sıkar. Bu durumun önüne geçebilmek için, bazı hareketlerin alternatiflerini öğrenerek işe başlayabilirsiniz. Ya da o esnada hareketi yapan kişiden rica edip, dinlenme aralarında, makineyi kullanmak için müsade isteyebilirsiniz.

Bu şekilde zaman kayıplarının önüne geçerek, spordan daha çok keyif alabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. AYDIN KAYA

    “Ya da o esnada hareketi yapan kişiden rica edip, dinlenme aralarında, makineyi kullanmak için müsade isteyebilirsiniz.”

    Bu rica etme sözüne katılmıyorum, makina da dinlenme mi olur adam makinayı esir almış elinde cep telefonu dinlenme arasında oturuyor telefon ile uğraşıyor max 1 dk dinlenme süresi oluyor 5 dk farkında bile değil bu saygısızlıktan başka bir şey değil.45 dk da bitecek olan programı 2 hatta 3 saatte yapan kişiler mevcut.Spor salonunda o kadar saygısızlık ve egolarını tatmin edenlerin bencillikleri var ki bu kişiler malesef insanın şevkini kırıyor.

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir