20 Dakikalık Evde Egzersiz Programı

Spor salonuna gidemiyorsunuz ama yine de o günkü antrenmanı atlamak istemiyorsanız sadece 20 dakikalık evde spor programı ile hiçbir alet kullanmadan tüm kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

Yoğun bir programınız varsa ve spor yapmak için vaktiniz yoksa, ama yine de o günü spor yapmadan geçirmek istemiyorsanız sizlere müthiş bir önerimiz var. Herhangi bir egzersiz aletine ihtiyaç duymadan, sadece vücut ağırlığınız ile karın kaslarınızı, bacak kaslarınızı, göğüs ve omuz kaslarınızı sıkı bir şekilde çalıştırabileceğiniz ve ihtiyacınız olan endorfini salgılamanızı sağlayacak 20 dakikalık evde spor programını mutlaka denemelisiniz.

Bu evde egzersiz programının bir diğer güzel tarafı da, ofiste ya da bir otel odasında bile yapılabilecek kadar basit olmasıdır.

Bu hareketlerin hepsini art arda, aralarında mola vermeden yapın. Eğer verilen tekrar sayısına ulaşamıyorsanız, 10-30 saniye dinlendikten sonra seti tamamlayın ve diğer harekete geçin. Tüm hareketleri bitirdikten sonra 2 dakika dinlenin ve 20 dakika içinde bu setleri 3-4 kez daha ya da yapabildiğiniz kadar tekrar edin.

Kas GrubuEgzersizTekrar Sayısı
BacaklarSquat20
Göğüs/OmuzlarEğimli Şınav20
KarınKalça Kaldırma20
BacaklarBacak Açma (Lunges)Toplam 20 (Her bacak için 10)
Göğüs/OmuzlarŞınav20
KarınMekik25

SQUAT

EĞİMLİ ŞINAV

Bu hareket için koltuk, sandalye ya da yatak kullanabilirsiniz.

KALÇA KALDIRMA

Bu hareket için koltuk, sandalye ya da yatak kullanabilirsiniz.

BACAK AÇMA

ŞINAV

MEKİK

Antrenmanlarınıza destek olacak protein tozu ürünlerini Supplementler.com’da inceleyebilirsiniz.

BİZİ INSTAGRAM'DATAKİP EDİN!

SON YAZILAR

BENZERLER HABERLER