Yağ Yakmak ve Kas Yapmak İçin En İyi L-Karnitin Hangisi?

L-karnitin, spor yapmayı yaşamının bir parçası haline getirmiş kişilerin sık kullandığı bir takviyedir. Yağ yakıcı olarak bilinir, ancak tam olarak yağ yakıcı demek mümkün değildir.

L-Karnitin’in yağ yakmaya yardımcı olduğunu ya da yağ yakmaya katkıda bulunduğunu söylemek daha doğrudur. Çünkü direkt olarak yağ yakımını sadece kalori açığı meydana getirebilir. L-karnitin, enerji üretimine katkıda bulunarak yağ yakmaya yardımcı olur.

Yağ yakmaya etkilerinin yanı sıra beyin için de olumlu etkilere sahiptir. Kavramayı ve konsantrasyonu arttırır, daha iyi odaklanmayı sağlar. Yaşlanmanın getirdiği olumsuzlukları azaltmaya da yardımcı olduğu gözlemlenmiştir.

Örneğin Ramazandan sonra, kilo verme odağındaysanız veya bulk döneminde ekstra yağ depolamaktan kaçınıyorsanız l-karnitin kullanmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

L-Karnitin zararlı mı, yan etkisi var mı?

Şimdiye kadar zararı ya da yan etkisi tespit edilmemiş olan besin desteği l-karnitin konusunda artık piyasada çok fazla seçenek var. Biz de sizler için piyasadaki en iyi l-karnitin takviyelerini bir araya getirdik.

Yağ Yakmak ve Kas Yapmak İçin En İyi L-Karnitin Takviyeleri

Weider L-Carnitine Tablets

En prestijli markalardan Weider’in piyasadaki ürünü olan Weider L-Carnitine Tablets, carnipure formülüne sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Tablet formdaki bu ürün, tablet başına 300 miligram ağırlığı olan 60 tabletten oluşmakta.

Tek serviste üç adet tablet kullanıldığı için, 20 servislik bir l-karnitin takviyesi. Her servisinde 900 mg l-karnitin içeriyor. Ananas aromalı bir tablet içeriği olması sebebiyle dikkat çekiyor. Yağ asitlerinin enerjiye dönüşmesi işlemine yardımcı oluyor. Rahat taşınabilir olan Weider L-Carnitine Tablets, şüphesiz piyasanın en iyilerinden.

Hardline Thermo L-Karnitin

Kolaylıkla taşınabilen, sıvı forma sahip Hardline Thermo, Türkiye’de en çok tercih edilen markalardan olan Hardline’ın l-karnitin ürünü. Karpuz aroması ile dikkat çeken Hardline Thermo L-Karnitin, toplamda 1 litre. Her bir ölçeği 30 ml olduğu için, 33 servislik bir içerik.

Her servisinde 2000mg l- karnitin içeriyor ve carnipure formülüne sahip.. Sıvı formda olması sebebiyle hızlı bir emilime sahip. Ek olarak servis başına 100 mg içeriği sayesinde, antrenmandaki performansın artmasına da yardımcı bir formül.

Power System L-Carnitine

En çok tercih edilen l-karnitin takviyelerinden olan Power System L-Carnitine, 30 mililitrelik 20 ampül içermektedir. Bu ampüllerin her birinde 3600 mg l-karnitin bulunur. Carnipure formülünü de barındıran Power System L-Carnitine, ham madde kalitesi sebebiyle tercih edilmektedir.

Multipower L-Carnitine

Yağ yakımına yardımcı l-karnitin takviyeleri arasında en iyilerden biri de, tabii ki Multipower’ın l-karnitin seçeneğidir.

Her servisi, bir ampul, her ampul de toplamda 25 ml’dir. Bu ampullerden toplamda 20 adet bulunduran Multipower L-Carnitine’de servis başına 1800 mg l-karnitin bulunur. Bu yaklaşık 2 kalorilik bir içeriğe tekabül etmektedir. Çok az kalori alarak, enerji veriminizi çok arttırmanızı sağlayabilir. Dünyanın en kaliteli l-karnitin ham maddesi olan Carnipure formülüne sahiptir.

Scitec L-Carnitine

Her servisinde 3000 mg l-karnitin içeren Scitec L-Carnitine, toplamda 12 ampul bulundurur. Tek servisi, tek ampulden oluşmaktadır. Yani toplamda 12 servis l-karnitin içermektedir.

Aroması sebebiyle sık tercih edilen bir üründür. Kullanımı da çok pratik ve hijyeniktir. İçerisinde ek olarak kolin bulunur. Yağın enerji kaynağı olarak kullanılmasına yardımcıdır.

BİZİ INSTAGRAM'DATAKİP EDİN!

SON YAZILAR

BENZERLER HABERLER