Hyundia HCD-14 Genesis: Konsept Otomobil

Konsept arabalar, markaların yapabilecekleri en güzel şekilleriyle otomobilleri tasarlayıp oluşturdukları ve bunları biraz da gövde gösterisi amacı doğrultusunda biz kullanıcılara sundukları araçlardır. Bu yazımızda sizlerle, Hyundai’nin HCD-14 konsept araç modelini yakından inceleyeceğiz.

Tasarım ve Teknoloji

Hyundai’nin konsept modeli: HCD-14 Genesis

Hyundai bu konsept araç modeliyle, aslında ileride çıkaracağı Genesis modelinin, bizlere şimdiden tasarımı hakkında bilgi vermekte. Zaten konsept araçların bir amacı da budur. Ancak bu araç bize yalnızca markanın tasarım çizgileri ve tarzıyla ilgili bilgi vermekle kalmıyor, aynı zamanda kullandığı son teknoloji yapılarıyla da bizi oldukça bilgilendiriyor ve hatta ilerleyen yıllarda kullanacağımız araçlar için heyecanlandırıyor.

Optik bir sistem sayesinde kullanıcıyı tanıyabilen ve kullanıcının el hareketlerini takip edebilen bir 3D sisteme sahip. Dikkat dağıtıcı hareketleri engellemeyi hedefleyen bu sistemler sayesinde, yolculuk esnasında sürücünün ulaşmak istediği navigasyon, multimedya birimleri, ses kontrolleri ve havalandırma kontrolleri gibi bir çok özelliği otomatik olarak ayarlayabiliyor.

Çevre Dostu

Elektrikli motoru sayesinde aynı zamanda çevre dostu.

HCD-14, 5.0 litrelik ve V8 segmentinde motoruyla yüksek performans sağlamakta. Yeni nesil elektrikli motorlar kuşağına ait bu model, çevreyi korumayı da ihmal etmiyor.

Sıra Dışı

Hyundai-HCD-14
Sıra dışı tasarımıyla gözleri büyülüyor.

HCD-14, sıra dışı bir tasarıma sahip demiştik. Bu özelliklerden bir tanesi de; arka kapı, ön kapının aksine, geriye doğru açılıyor olması. İki kapısını da açtığınızda, bu araç sizi adeta bu geniş ve ferah mekana çekiyor. Hem dijital hem analog göstergeleri sayesinde, havacılık kökenli bir tasarıma sahip bu araç, aynı zamanda orta konsolunda bir i-Pad tablet depolama istasyonu barındırıyor.

Hyundai-HCD-14
Asimetrik olarak dizayn edilmiş ön konsol.

Yakın zamanda bu ve buna benzer bir çok aracı sokaklarda göreceğimiz için heyecanlanmamak gerçekten elde değil!

 

BİZİ INSTAGRAM'DATAKİP EDİN!

SON YAZILAR

BENZERLER HABERLER